Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Digital analysis – podejście do dowodów cyfrowych. Gromadzenie i zarządzanie

Czerwiec 27

1099zł

O WARSZTACIE
Warsztat „Cyfrowe dowody – zarządzanie i gromadzenie” ma na celu przedstawienie administratorom i właścicielom systemów IT obsługi incydentów w oparciu o cyfrowe dowody.
Każdy administrator powinien zadbać o to, aby rejestrowane w systemach incydenty mogły zostać dobrze opisane i zaraportowane. Kluczem do tego jest właściwe zarządzanie cyfrowymi dowodami: określenie źródeł informacji, zakresu informacji i zabezpieczenie danych. Skąd pobierać, jak gromadzić, jak przechowywać, gdzie przechowywać i jak długo przechowywać cyfrowe dowody.

Aktywność systemów, aktywność użytkowników wewnętrzna i zewnętrzna – pobieranie danych, zapewnienie autentyczności, niezaprzeczalności, kompletności i rozliczalności.

Uczestnicy zapoznają się z podejściem do cyfrowych dowodów: które dane należy traktować jako cyfrowe dowody, skąd są one pobierane i jak skonfigurować usługi, aby dostarczały właściwych informacji – w odniesieniu do zespołów reakcji na incydenty: CSIRT lub CERT. Uczestnicy poznają też kwestie związane z klasyfikacją danych, analizą wsteczną, odzyskiwaniem danych i odpowiednim archiwizowaniem.

Czas trwania:
9:00 – 17:00

DLA KOGO
Warsztat CDZIG przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcą zabezpieczać swoje systemy i struktury przed incydentami, zapewniając odpowiednie postępowanie w przypadku incydentów, gromadzenie danych o aktywności w strukturze i odpowiedniej ochronie. Dodatkowo na
warsztatach pokazane zostaną pewne problemy z gromadzeniem cyfrowych dowodów oraz sposoby ich obejścia.

Demonstracje przeprowadzone zostaną dla różnych systemów: które dane gromadzić, skąd pobierać, i w jaki sposób.

DLACZEGO WARTO
Warto wiedzieć, że obowiązkiem administratora, jest udostępnienie odpowiednim organom właściwych danych w prowadzeniu ewentualnego śledztwa. Jakie to dane, jak się je prawidłowo przechowuje, jak raportuje i jak wygląda ich przekazywanie.

ZAPEWNIAMY

– certyfikat uczestnictwa
– przerwę obiadową
– przerwy kawowe
– materiały szkoleniowe

CENA
1099zł +Vat*
*możliwe rabaty grupowe

AGENDA:
1) „Cyfrowe dowody” co to takiego? – prezentacja interaktywna
2) Źródła cyfrowych dowodów: nie tylko logi; sposoby postępowania – warsztat.
3) Najczęstsze problemy z identyfikacją i gromadzeniem dowodów cyfrowych – warsztat/prezentacja
4) Ryzyko związane z zarządzaniem dowodami – warsztat / prezentacja
5) Podsumowanie warsztatów, dyskusja

Marcin Kaczmarek, CISA
E&Y Poland, CSIRT WCSS Politechnika Wrocławska, biegły sądowy

Ekspert bezpieczeństwa informacji, audytor, biegły sądowy. Absolwent Politechniki Wrocławskiej (2fakultety). W branży security od ponad 18 lat. Obecnie pracuje w E&Y na stanowisku eksperta/konsultanta
IT Security. Współpracuje z prokuraturami i jednostkami policji w zakresie pobierania i analizy dowodów cyfrowych. Zrealizował i realizuje wiele projektów z szeroko rozumianego bezpieczeństwa IT, informatyki śledczej oraz ochrony danych. Prowadzi wiele szkoleń, warsztatów dla wielu firm i instytucji. Członek ISACA Katowice, OWASP oraz ISSA Polska. Występuje na wielu
konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT.

Wśród jego pracodawców i klientów są m.in. PKO BP, Poczta Polska, IBM, Soflab, Bank Zachodni WBK S.A., Komenda Wojewódzka Policji, Prokuratura Okręgowa, Politechnika Wrocławska i inne.

Registration

Step 1 of 2

50%

Szczegóły

Data:
Czerwiec 27
Koszt:
1099zł
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Office Hub – Dworzec Zachodni
Al. Jerozolimskie 142
Warszawa, mazowieckie 02-305 Polska

Organizator

Radosław Parszewski
Telefon:
600 816 026
Email:
radoslaw.parszewski@gigacon.org