Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Zabezpieczamy i łamiemy SQL Server

Październik 26

1099zł

Opis szkolenia:
Warsztaty mają na celu przybliżenie tematyki związanej z bezpieczeństwem baz danych. Podczas spotkania przedstawię w praktyczny sposób jak wygląda model zabezpieczeń w MS SQL. Zaczniemy od prostych loginów i uprawnień, a skończymy na szyfrowaniu baz danych i automatycznym audycie w raz z powiadomieniami w przypadku podejrzanych zdarzeń. Całość poparta dużą dawką przykładów wraz z atakami wykorzystującymi luki bezpieczeństwa. Jeżeli lubisz uczyć się poprzez przykłady – koniecznie weź ze sobą laptopa. Przecież lepiej samemu „złamać serwer” niż czytać, że „dana opcja nie jest bezpieczna”.

Zapewniamy:
– materiały szkoleniowe
– przerwę obiadową
– przerwy kawowe/poczęstunek
– certyfikat uczestnictwa

Dla kogo:
Warsztaty są przeznaczone dla administratorów baz danych, wdrożeniowców, programistów oraz wszystkich osób zainteresowanych omawianym tematem.

Wymagania sprzętowe:
Uczestnicy proszeni są o przygotowanie swoich laptopów do warsztatów. Aby w pełni skorzystać z części praktycznej należy zainstalować SQL Server 2016 Trial z SP 1 wraz z Management Studio i bazę danych AdventureWorks2012. Linki do pobrania zostaną przesłane do zarejestrowanych osób kilka dni przed szkoleniem.

Cena szkolenia:
*1099 PLN + 23% VAT/os.

*rabaty grupowe

Plan szkolenia:

1. Wstęp do bezpieczeństwa MS SQL
2. Zabezpieczanie z punktu widzenia systemu operacyjnego
3. Loginy i role serwera
4. Użytkownicy baz danych i ich uprawnienia
5. Szyfrowanie baz danych i kopii zapasowych
6. Audyty w SQL Server
7. Podsumowanie

Dodatek 1. Always encrypted i dynamic data masking

Cezary Ołtuszyk

Trener technologii Microsoft oraz konsultant z zakresu SQL Server z ponad 10-cio letnim doświadczeniem w pracy z MS SQL. Specjalizuje się w projektowaniu infrastruktury bazodanowej, podnoszeniu wydajności oraz rozwiązywaniu problemów związanych z pracą serwera. Swoją wiedzę potwierdził zdając serię egzaminów z zakresu baz danych oraz prowadząc prelekcje na największych konferencjach IT w Polsce.

Rejestracja

Step 1 of 2

50%

Szczegóły

Data:
Październik 26
Koszt:
1099zł
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Hotel IBIS Warszawa Centrum
Al. Solidarności 165
Warszawa,
+ Google Map